Nano-Stop System

persempra nano-stop system

Zasadnicza różnica między innymi wersjami zabezpieczeń, a systemem NANO STOP, polega na przeniesieniu procesów technologicznych z fazy wykańczania tkaniny, już na wczesne etapy produkcji. W przypadku NANO STOP SYSTEM impregnowane są więc najpierw same włókna, a dopiero później gotowa tkanina przechodzi przez proces impregnacji. Dzięki pierwszemu procesowi zabezpieczone są miejsca gdzie włókna po utkaniu tkaniny już się ze sobą stykają i dotarcie impregnatu jest utrudnione. Drugi proces jest uzupełnieniem, zabezpiecza więc tkaninę podwójnie i dwustronnie – z jednej strony chroniąc włókna przed przyjmowaniem zabrudzeń, a z drugiej zapobiegając wnikaniu cieczy do wnętrza mebla (nie mylić z wodoodpornością tkaniny). Dlatego użytkując tkaninę chronioną siłą NANO STOP SYSTEM masz pewność, że każde pojedyncze włókno jest zabezpieczone dla Twojej wygody i zadowolenia. Odpowiedni dobór produktów zabezpieczających tkaninę PERSEMPRA powoduje, że ochrona jest nie tylko intensywniejsza, ale również dłuższa niż w przypadku innych systemów, co daje naszym klientom jeszcze więcej bezpieczeństwa i satysfakcji.

Ważne, by sposób czyszczenia przeprowadzić prawidłowo, dostosowując wykonywane czynności do rodzaju plamy. W zakładce JAK CZYŚCIĆ znajdziesz szczegółowe instrukcje usuwania różnego rodzaju plam, tu opiszemy tylko ogólne zasady dbania o czystość i trwałość tkaniny.

Rozlany płyn – niezależnie od tego czy jest to schłodzone wino czy gorąca kawa – pozostaje na tkaninie na tyle długo, że spokojnie możemy pójść po papierowe ręczniki i zebrać z tkaniny rozlaną ciecz. Jeżeli płyn spada na tkaninę z dużej wysokości, siła uderzenia może spowodować, że pewna jego część dostanie się w puste przestrzenie między włóknami tkaniny. Podobnie dzieje się gdy np. dziecko w trakcie zabawy wetrze rozlany sok w tkaninę. Nawet wtedy – uciskając zwilżone miejsce chłonnymi ręcznikami – jesteśmy w stanie usunąć ciecz i osuszyć tkaninę. Należy przy tym pamiętać, aby w trakcie odsączania płynu wymieniać ręczniki na suche. Wskazane jest spryskanie czyszczonego miejsca czystą wodą i ponowne osuszenie ręcznikami.

Również usuwanie plam zaschniętych jest bardzo proste. Jeżeli jest taka potrzeba, zeskrobujemy i wykruszamy plamę a następnie zbieramy odkurzaczem tyle, ile się da. Potem plamę zwilżamy wodą i dalej postępujemy podobnie jak w przypadku plam mokrych.

Oczywiście nie wszystkie zabrudzenia da się wyczyścić wodą. Gdy mamy do czynienia z plamami tłustymi, do czyszczenia używamy roztworu ciepłej wody i detergentu. W zależności od rodzaju plamy może to być płyn do mycia naczyń, płyn do prania, zwykłe mydło czy delikatny proszek do prania. Zbierając zabrudzenie należy często płukać miękką ściereczkę lub gąbkę a wyczyszczone miejsce spryskujemy na koniec czystą wodą i osuszamy, aby pozbyć się resztek detergentu.

Zabrudzenia trudniejsze do usunięcia np. ślady po długopisie, należy czyścić stężonym alkoholem lub rozpuszczalnikiem nieoleistym, przeprowadzając najpierw próbę czyszczenia na niewidocznej części mebla. Ustrzeże nas to przed ewentualnym zniszczeniem tkaniny.

Należy pamiętać, że mimo zastosowania systemu NANO STOP tkanina Persempra, podobnie jak każda inna tkanina, wymaga zabiegów konserwacyjnych, takich jak odkurzanie końcówką do mebli i usuwanie zanieczyszczeń czy wyczesywanie runa tkaniny miękką szczotką. Zabiegi te, wykonywane regularnie, pozwalają na utrzymanie tkaniny w dobrej kondycji przez długi czas. Użycie odpowiedniej końcówki do odkurzacza ma duże znaczenie, a trzeba powiedzieć, że jej wymiana w czasie odkurzania jest najczęściej lekceważona prze z klientów. Nieodpowiednia końcówka nie dość że może uszkodzić tkaninę (twardy włos połączony z silnym tarciem) to jeszcze często generuje zjawiska elektrostatyczne i tkanina wykonana z syntetycznego włókna za sprawą nieodpowiedniego czyszczenia zaczyna przyciągać kurz jak magnes.

Co pewien okres należy w ramach konserwacji tkaniny przeprowadzić gruntowne czyszczenie mebla. Długość tego okresu zależy od intensywności użytkowania i stopnia zabrudzenia mebla. Najczęściej jest to kilka miesięcy. Oznaczenia dotyczące czyszczenia, umieszczone są w próbniku tkaniny, na karcie technicznej produktu oraz na stronie internetowej. Dopuszczają one czyszczenie chemiczne tkaniny a oznaczenia wskazują w jakim środowisku i jakimi środkami można takie czyszczenie wykonać.

Systemy NANO STOP nie gwarantuje, że tkaniny nie da się poplamić, ani że każdą plamę da się usunąć bez śladu. Należy go traktować jak ochronę w momencie nieszczęśliwego wypadku a nie stuprocentowe i permanentne zabezpieczenie przed wszystkim, co tylko może tkaninę spotkać. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że efekty czyszczenia są w pewnym stopniu zależne od zdolności manualnych osoby czyszczącej.